Muhalefetin telaffuz ettiği fiyatların gerçekleşme ihtimalinin bulunmadığını belirten Bayraktar, kamuoyunun yanlış yönlendirildiğini savundu.

GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Bayraktar, muhalefetin fındık fiyatları konusunda kamuoyunu yanıltma girişiminde bulunduğunu öne sürerek, “Muhalefet bir fiyat söylüyorsa bilin ki, olmayacak bir fiyattır. Onlar kamuoyunu oluşturalım, iktidar partisi ne verirse versin, fiyatlar algı ile bir noktaya gelsin, iktidarın aleyhine bir girişim olsun diye söylüyorlar. Nereden biliyoruz bunu? Bu ülkeyi daha önce onlar yönetti. Bu ülkede onlar fındık fiyatı verdi. 2002 yılında 1 dolardı hatırlayın. Muhtemelen açıklanacak fiyattan memnun kalmayacaksınız. Ben de fındıkçıyım, her olumlu ve olumsuz hareket beni de etkiliyor,” dedi.

135 TL OLABİLİR

Bayraktar, TBMM’de iktidar bölge milletvekillerinden oluşan bir fındık çalışma grubunun bulunduğunu ve bu grubun makul, mantıklı, üreticiyi mutlu edecek, ancak piyasayı da dengeleyen bir fiyat üzerinde çalıştığını belirtti. “Bakanımızla görüşeceğiz ama öncesinde bir ön fiyat yoklaması yapmış arkadaşlarımız. 135 lira gibi olabilir diye düşünmüşler. Ama bence 150 TL olmasını isteriz tabi, geçen yılkinden daha iyi fiyatta olabilir, ama uçmayı da beklemeyin,” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ